Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Objavljeno: 19.2.2026.
# Provjera tačnosti

Banjalučki SNSD nisu naprasno otpratile hiljade pratilaca na Instagramu

Ako vam se žuri
Šta se tvrdi?
Gradski odbor SNSD-a Banjaluka nekad je imao 11.000 pratilaca na Instagramu, a sada ima 383.
Šta su činjenice?
Gradski odbor SNSD-a Banjaluka je u januaru 2026. napravio novi nalog na Instagramu. Stari nalog je ugašen.

Foto: Raskrinkavanje.ba

Na portalu Povjerljivo je 2. februara 2026. godine objavljen članak u kojem se u nekoliko rečenica tvrdi da je Gradski odbor SNSD-a u Banjaluci ostao bez većine pratilaca na Instagramu. U članku se navodi da je Instagram nalog ove organizacije imao 11.000 pratilaca i da ih sada ima svega 383. Zaključuje se da je rejting banjalučkog SNSD-a daleko “lošiji” od niza drugih stranaka.

Gradski odbor SNSD Banja Luka od nekadašnjih 11.000 pratilaca na Instagramu, sada ima cijela 383.

🎯 Ovim podatkom SNSD BL stoji daleko lošije od SDS, PDP, US, SPS, DEMOS,SP.

➡️ Da li ovo napredovanje ili stabilizicija stanja!? 🤔🤔🤔

Image1

Foto: Screenshot/Povjerljivo (.com)

Objava s istim tekstom tog je dana podijeljena i na Facebook stranici “Povjerljivo Portal” te na istoimenom nalogu na platformi X. 

Image2

Foto: Screenshot/Facebook

Šta su činjenice?

Gradski odbor SNSD-a Banjaluka je u januaru 2026. godine na svojoj službenoj stranici objavio saopštenje o novom Instagram nalogu ove organizacije. U obavještenju se navodi da “stari profil više nije aktivan”.

Ova je informacija, uz link novog naloga, 29. januara podijeljena i na Facebook stranici ove političke organizacije. U sekciji s informacijama o ovom nalogu također piše da je napravljen u januaru 2026. godine.

Image3

Foto: Screenshot/Instagram

Jasno je, dakle, da je informacija o novom Instagram nalogu Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka bila dostupna u vrijeme kad je na portalu Povjerljivo objavljen članak s tvrdnjom da je organizacija “spala” na 383 pratioca na Instagramu.

Mediji su 28. januara objavili da je organizacioni sekretar SNSD-a Igor Dodik naložio da svaki gradski i opštinski odbor ove stranke ukloni ili arhivira sav sadržaj na društvenim mrežama koji bi mogao kompromitovati stranku ili lično diskreditovati njene funkcionere uoči predstojećih izbora (1, 2). Iako nije poznato zašto je banjalučki Gradski odbor SNSD-a odlučio deaktivirati svoj prijašnji nalog na Instagramu, da li je na tom nalogu bilo sadržaja koji bi se mogli okarakterisati kao “kompromitirajući” te koliko je pratilaca imao, činjenica je da je taj odbor samo dan nakon ove objave pokrenuo novi Instagram nalog. Novi je nalog u vrijeme pisanja ove analize pratilo nešto više od 500 osoba.

Shodno navedenom, tvrdnju da je Gradski odbor SNSD-a Banjaluka izgubio hiljade pratilaca na Instagramu ocjenjujemo kao manipulisanje činjenicama. Organizacija je napravila novi Instagram nalog, što ne ukazuje na to da im je rejting pao ispod drugih stranaka na ovoj društvenoj mreži. 

(Raskrinkavanje.ba)

Testirajte naš Chatbot