Na prijedlog čitatelja analizirali smo članak o navodnoj vanrednoj situaciji na Međunarodnom aerodromu Sarajevo zbog nedavnih boračkih protesta. Članak je objavljen 1. marta sa naslovom:
“Vanredna situacija na Aerodromu Sarajevo zbog najavljenih protesta boraca“
Nakon što su demobilisani pripadnici Armije BiH u FBIH blokirali nekoliko raskrsnica, najavili su i da će, ukoliko njihovi zahtjevi ne budu ispunjeni, blokirati pristup Međunarodnom aerodromu Sarajevo. Zbog toga je Međunarodni aerodrom Sarajevo stupio u kontakt sa sigurnosnim agencijama, kako sa Graničnom policijom BiH tako i sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Mjere povećanog opreza i predostrožnosti su uobičajene u ovakvim situacijama, ali činjenica je da ni Međunarodni aerodrom Sarajevo, a niti bilo koja druga institucija koja je za to ovlaštena nije proglasila “vanredno stanje” na Međunarodnom aerodromu Sarajevo.
U članku je, pored informacija o pripravnosti, navedena i izjava glasnogovornice aerodroma:
Zračni promet se jutros odvija neometano, a avion za Zagreb je odletio po predviđenom redu letenja, nisu najavljena kašnjenja. Pozivamo sve koji se spremaju na put preko sarajevskog aerodroma ili očekuju nekoga, da redovno prate našu web stranicu ili kontaktiraju na broj 289-100
Zbog iznošenja netačnih tvrdnji u naslovu, a koje pritom nemaju uporište u tekstu, ovaj članak dobija ocjenu klikbejt.