Raskrinkavanje.ba

Sedma sila → НЕ УСМЕРАВАЈТЕ ИР-ТЕРМОМЕТАР У ПИНЕАЛНУ ЖЛЕЗДУ

12.09.2020
Tekst članka

Никада немојте мерити температуру инфрацрвеним термометром упереним у пинеалну жлезду!

Због пандемије Ковида многобројне здравствене и друге јавне установе почеле су са применом нових протокола и мера заштите и контроле инфекције. Једна од тих мера је да се свакој особи измери и забележи температура на улазу у неку установу, тако што јој се чело упери термометар у облику пиштоља или даљинског, повуче окидач или притисне тастер, сачека да запишти и забележи температура.

Међутим, размислите! Да ли нас то чини неосетљивим, да циљамо некоме у главу и да притом изазовемо могуће здравствене проблеме тиме што уперимо инфрацрвени зрак у епифизу или пинеалну жлезду која је веома осетљива на светлост а посебно ИР зраке? Зато почните да мерите температуру на ручном зглобу, што се показало много прецизнијим, а резултати се у неким случајевима разликују и за по више степени.

Често видите да на улазу у установу људи чекају у реду да им температуру измери запослени који очигледно није медицински радник и није прописно едукован да правилно изведе поступак. Замолите га да термометар никада не упери у нечије чело већ на ручни зглоб, посебно бебама и малој деци. Осим тога, потребна су основна знања о томе како правило очитати нечију температуру тј. да је постављање термометра на ручни зглоб или прегиб лакта много прецизније и мање штетно.

Већина људи је чак сагласна са тим да кроз ово штетно мерење температуре прође и више пута дневно! Наше пинеалне жлезде морају да буде заштићене, јер су од пресудног значаја за наше здравље, како садашње тако и будуће. Зато одбијте да циљате и да будете циљани инфрацрвеним зрацима у пинеалну жлезду која се налази посред чела.

Пинеална жлезда (епифиза) је мала жлезда ендокриног система, у облику шишарке смештена на бази мозга. Као део међумозга, она производи хормон мелатонин. Мелатонин утиче на сексуални развој и циркадијални ритам, тј. циклусе будности и спавања. Пинеална жлезда се састоји од ћелија званих пинеалоцити и ћелија нервног система названих глијалне ћелије. Она повезује ендокрини са нервним системом тако што нервне сигнале из симпатичког нервног система претвара у хормоналне сигнале. Временом, накупљање калцијума и стварање наслага у пинеалној жлезди може довести до њене калцификације и смањене функције.

Пинеална жлезда учествује у неколико функција нашег тела, укључујући:

– лучење хормона мелатонина;

– регулисање ендокриних функција;

– регулисање протока енергије у телу;

– претварање сигнала нервног система у ендокрине сигнале;

– изазива поспаност;

– утиче на сексуални развој и почетак пубертета;

– утиче на рад имуног система;

– утиче на развој свесности и духовних способности;

– антиоксидативна активност.

Зато се запитајте да ли је заиста паметно уперити инфрацрвену ласерску светлост у пинеалну жлезду?

Извор: srpska-dijaspora.org/2020/09/07/5401/

Članak indeksiran 05.10.2020. Zadnji put osvježen 30.01.2024.

Ocijenjeno u analizi