Pogba napušta reprezentaciju zbog Macronovih stavova o islamu

Izvor/medij: Zgubidan
Ocjena: Prenošenje lažnih vijesti
Raskrinkano u: Geneza lažne vijesti o tome da Paul Pogba napušta reprezentaciju Francuske

Britanski mediji jutros su prenijeli vijest da se Paul Pogba odlučio oprostiti od dresa reprezentacije Francuske.

Pogba je razočaran stavovima predsjednika Francuske Emmanuela Macrona o islamu, prenijeli su otočki portali navode bliskoistočnih medija.

 

Tačnije, jednoj od najvećih zvijezda Trikolora zasmetala je Macronova izjava nakon ubistva profesora Samuela Patyja.

 

Abdullakh Anzorov je u petak odrubio glavu Patyju velikim nožem na ulici pariškog predgrađa usred bijela dana.

Tinejdžer čečenskog porijekla se na taj način htio osvetiti jer je profesor na času na temu slobode govora 13-godišnjacima pokazivao

karikature poslanika Muhammeda a.s..

 

 

Macron je na komemoraciji istakao da se radilo o “islamskom terorističkom činu”, te je to toliko zasmetalo Pogbi da se odlučio povući iz reprezentacije.

Članak indeksiran 16. 02. 2021 Zadnji put osvježen prije 2 godine
Raskrikavanje.rs Istinomjer.ba Analiziraj.ba NewsMavens.com Raskrinkavanje.me