Raskrinkavanje.ba

Srbin → SVE JE TU SUMNJIVO: Vojni analitičar imenovao oružje koje može da izazove zemljotres

06.02.2023
Tekst članka

Ovakve zemljotrese i prirodne katastrofe, kao u Turskoj i Siriji, može izazvati geofizičko oružje, ali je nemoguće dokazati njihovu upotrebu.

О томе говори Владимир Прохватилов, виши истраживач Академије војних наука и војни аналитичар.

Foto: Youtube

 

„Теоретски, могуће је изазвати подрхтавање земљине коре уз помоћ електромагнетних ефеката.
Немогуће је тврдити да је геофизичко оружје сада коришћено у Турској и Сирији. Све ће ово бити само нагађање, за које нема доказа“.

„Не знам ни на који начин да се докаже да ли је земљотрес био природни или је изазван деловањем неке војне силе. Алармантно је да се ови земљотреси дешавају на оним што се обично назива жариштима, где се дешавају одређени етнички или војни сукоби“.

Турска активно учествује у догађајима у Сирији, где рат започет споља, не престаје, а делује и у Европи по питању рата у Украјини“, каже Владимир Прохватилов.

Војни аналитичар је приметио да се такво оружје активно развијало током Хладног рата.

„Међу таквим пројектима је амерички пројекат ХААРП (Хигх Фрекуенци Ацтиве Аурорал Ресеарцх Програм – програм за проучавање јоносферског расејања високофреквентних радио таласа. Ово је моћан емитер који се налази у поларним географским ширинама. Способан је да шаље снопове јона велике снаге у јоносферу“.

„Они се рефлектују од густих слојева стратосфере и падају у дату област земље. Како пишу бројни истраживачи, они могу изазвати озбиљно прегревање. Такође можете наићи на изјаву у штампи да су све озбиљне катаклизме у Русији, Кини, Индији, Европи, Пакистану почеле непосредно након покретања пројекта ХААРП, али се поузданост тога не може проверити“, додао је експерт.

Према његовим речима, у СССР-у су вршене и студије геофизичког наоружања.

„Американци су убеђени да су незамисливу снагу урагана Катрина изазвали Кина или Русија. У совјетско време иницирали смо одговор на програм ХААРП – радио комплекс СУРА, који се налазио у близини Нижњег Новгорода. Дуго је затворен. Руска страна је, напротив, тврдила да је ураган Катрина анормално појачан управо након што су покушали да га смире уз помоћ ХААРП емитера, али је добио супротан ефекат.

Турску је јуче погодио земљотрес. Разарања су се десила и у Сирији. Услед земљотреса дошло је до експлозија на гасоводу. Број мртвих у Сирији достигао је 237. Бројеви страдалих у обе земље расту из минута у минут, и одавно су прешли 1.000, док се број повређених мери са више хиљада.

 

 

Izvor: webtribune.rs

Oznake: 

Članak indeksiran 10.02.2023. Zadnji put osvježen 10.02.2023.

Ocijenjeno u analizi