Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba

Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Dezinformacija

Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ocijenjena objava
Izvor Princip
Naslov

Dezinformacija u objavi: Ministarstvo odbrane Rusije: Narodna milicija DNR i LNR u kontraofanzivi uz podršku ruske avijacije (VIDEO)

Datum 24. 2. 2022.
Link https://www.princip.news/vijesti/ministarstvo-odbrane-rusije-narodna-milicija-dnr-i-lnr-u-kontraofanzivi-uz-podrsku-ruske-avijacije-video
Arhiva https://archive.ph/R9NDq
Sadržaj objave

– Vojne grupacije DNR i LNR izvode napade po ukrajinskim položajima. Napad se vrši na Volnovahu, forsira se Severski Donjec – rekao je portparol ruskog Ministarstva odbrane Igor Konašenkov.

On je naglasio da su oružane snage Donbasa uspjele da probiju dobro opremljenu odbranu ukrajinske vojske i da je u toku kontraofanziva.

Istovremeno, kako dodaje, ukrajinske snage nastavljaju da granatiraju gradove Donbasa i da među civilima ima i žrtava.

Preciznim gađanjem onesposobljava se ukrajinska vojna infrastruktura, gradovi su sigurni

Konašenkov je kazao i da ruska vojska preciznim gađanjem onesposobljava isključivo vojnu infrastrukturu, objekte protivvazduohplovne zaštite, vojne aerodrome i ukrajinske avijacije.

Takođe je rekao i da sve jedinice ukrajinske vojske koje su položile svoje oružje nisu meta gađanja.

– Ruska vojska ni u jednom trenutku nije gađala gradove Ukrajine, bilo da je riječ o raketnim, artiljerijskim ili vazdušnim napadima – istakao je.

Konašenkov je dodao i da ukrajinske pogranične službe nisu pružile nikakav otpor ruskim jedinicama, kao i da pojedine jedinice ukrajinske vojske napuštaju svoje pozicije ostavljajući oružje iza sebe.

Izvor: RTRS

Testirajte naš Chatbot