Službeno prihvaćena tablica kemijskih elemenata D. I. Mendeljejeva predstavlja namjernu falsifikaciju koja izostavlja, moguće, najvažnije otkriće ovog velikog ruskog znanstvenika.
U svom djelu pod naslovom "Pokušaj kemijskog razumijevanja svjetskog etera", Mendeljejev je naveo sadašnju "Periodičnu tablicu", koja se trenutno čuva u Politehničkom muzeju u Moskvi.
Posljednji put je sadašnja periodična tablica objavljena u neizmijenjenom obliku 1906. godine u Sankt-Peterburgu (udžbenik "Osnove kemije", VIII izdanje).
Međutim, nakon Mendeljejeve smrti, njegova ključna "nulta grupa" premještena je u osmu grupu, a element lakši od vodika, poznat kao Newtonium (eter), potpuno je uklonjen iz tablice.
Nakon prilično čudne i iznenadne smrti D. I. Mendeljejeva (27.01.1907.), njegovo glavno otkriće - "Periodični zakon" - namjerno je falsificirano od strane svjetske akademske zajednice.
Mendeljejev je bio jedan od posljednjih svjetski priznatih ruskih znanstvenika s kraja 19. stoljeća koji je branio ideju etera kao univerzalne supstancijalne tvari u znanosti, dodajući joj ključnu znanstvenu i primijenjenu važnost u razotkrivanju tajni Postojanja i unapređenju materijalnog života ljudi.
Uistinu, Mendeljejev, Tesla i drugi znanstvenici početkom 20. stoljeća obnovili su (teorijski i praktično) neke tehnologije koje su se koristile u prošlosti.
Ova istraživanja su postala zabranjena jer su otvorila mogućnost slobodne energije, što je moglo potkopati temelje novog načina porobljavanja ljudi putem ovisnosti o energetskim izvorima.
Međusobno prikrivanje "međunarodne znanstvene zajednice" služilo je kao jamstvo da nijedna zemlja niti znanstvenik ne mogu istraživati ovu temu niti je javno spominjati.