Raskrinkavanje.ba

Republika.rs → KINEZI RAZVILI MUTIRANI VIRUS KORONE, SMRTNOST 100 ODSTO! Ubio miševe za svega osam dana! DOKTORI FRAPIRANI: "ZAUSTAVITE OVO LUDILO"!

17.01.2024
Tekst članka

Istraživanje, koje je uključivalo testiranje virusa na genetski modifikovanim miševima sa genetskim sastavom sličnim ljudskom, otkrilo je alarmantne nalaze.

Kineski naučnici upozorili na novu varijantu korone

Nedavno sprovedeno istraživanje kineskih naučnika izazvalo je zabrinutost zbog potencijalnih rizika povezanih sa novo razvijenim mutiranim sojem virusa COVID-19.

Mutirani virus, nazvan GX_P2V, je mutirana verzija virusa GX/2017 koji je otkriven tri godine pre pandemije koronavirusa. Istraživanje, koje je uključivalo testiranje virusa na genetski modifikovanim miševima sa genetskim sastavom sličnim ljudskom, otkrilo je alarmantne nalaze.


Laboratorijski inženjerski koronavirus, dobijen iz ljuski pangolina, pokazao je stoprocentni stepen smrtnosti kod miševa u roku od osam dana nakon izloženosti. Zaraženi miševi su pokazali brz gubitak težine, letargiju i primetno beljenje očiju. Takođe, virus je napadao mozak, oči i pluća, sa značajnim povećanjem prisustva virusa u mozgu tokom kasnijih faza infekcije, što potencijalno ukazuje na ključni faktor u smrtonosnosti virusa.

Izveštaj o tome Peking je objavio prošle sedmice. 

- Studija pokazuje rizik od prenošenja GX_P2V na ljude i pomaže nam da shvatimo patogene mehanizme virusa povezanih sa SARS-CoV-2 - napisali su autori.

- Virus je napao mozak, oči i pluća, a zadnja dva dana života virus se povećao u mozgu - tvrde autori studije i kažu kako ovo ukazuje da bi teška infekcija mozga tokom kasnije faze infekcije mogla biti kljucan uzrok smrti zaraženih.

 


Studija je izazvala snažne reakcije naučne zajednice, pri čemu su neki stručnjaci izrazili ozbiljne zabrinutosti u vezi njenih implikacija.

Francois Balloux, epidemiolog sa Instituta za genetiku u Londonu, kritikovao je studiju, nazivajući je "odvratnom i naučno besmislenom." On je osporio potencijalne uvide koji se mogu dobiti iz takvog istraživanja, ističući inherentne rizike povezane sa ovakvim poduhvatima.

Dodatno, penzionisani profesor medicine sa Stanforda, Gennadi Glinski, otišao je toliko daleko da je zatražio hitno zaustavljanje onoga što je opisao kao "ludilo" pre nego što postane nepopravljivo katastrofalno.

- Ovo ludilo se mora zaustaviti dok ne bude prekasno! - napisao je.

 

Članak indeksiran 15.04.2024. Zadnji put osvježen 18.04.2024.

Ocijenjeno u analizi