Dodala je da se ta sankcija odnosi i na izabrane dužnosike koji podnesu nepotpunu prijavu ili u toku godine ne prijave izmenu imovinskog stanja.
Brčić je naglasila da je tim zakonom propisano da funkcioneri za sebe i za članove uže porodice moraju potpisati izjave kojim će evidentirati svu nepokretnu imovinu te pokretnu imovinu u vrednosti više od 5.000 KM, piše Klix.
– ZAKONOM SE NA ODREĐENI NAČIN “UOZBILJUJE” I DELUJE PREVENTIVNO, ALI I DEFINIŠE DELOVANJE FUNKCIONERA U JAVNOM PROSTORU – PORUČILA JE ONA.
Navodi da će Kancelarija za borbu protiv korupcije Kantona Sarajevo, u skladu sa Strategijom za borbu protiv korupcije 2018 – 2019. godine, imati obavezu da podnosi krivične prijave ukoliko uoči određena odstupanja, nerazmernost prihoda i rashoda, ali i sumnju da određena imovina nije stečena na zakonit način.
Izrazila je žaljenje što i na državnom nivou ne postoji takav zakon, jer bi na taj način svi političari bili u istoj poziciji.
Vlada Kantona Sarajevo je prošle sedmice utvrdila Nacrt zakona o prijavljivanju, utvrđivanju porekla i kontroli imovine izabranih i imenovanih zvaničnika, nosilaca izvršnih funkcija i savetnika u Kantonu Sarajevo te ga uputila u dalju skupštinsku proceduru.