Raskrinkavanje.ba

Glas Javnosti → OVO JE ATENTATOR NA DONALDA TRAMPA! (VIDEO, FOTO)

14.07.2024
Tekst članka

Tomas Metju Kruks (20) identifikovan je kao napadač koji je izvršio atentat na bivšeg predsednika Amerike Donalda Trampa.

 

 

Napadača je likvidirala Tajna služba, a poginula je još jedna osoba iz publike koju je upucao atentator.

Kruks iz Betel Parka, Pensilvanija, ispalio je hice – jedan od njih okrznuo je Trampa po uhu – na mitingu na otvorenom u Batleru, nadomak Pitsburga.

 


Prema informacijama iz policije, on je odranije poznat po ekstremnim stavovima i više puta je učestvovao u nasilnim incidentima i da je bio deo radikalnih grupa koje promovišu drastične akcije protiv onih koje smatraju neprijateljima.


(Foto:Printskrin)

On je objavio video na društvenim mrežama uoči atentata u kojem je rekao: "Ja sam Tomas Metju Kruks. Mrzim republikance, Mrzim Donalda Trampa".

Članak indeksiran 19.07.2024. Zadnji put osvježen

Ocijenjeno u analizi