Raskrinkavanje.ba

Alternativna televizija → Slatki pelin liječi rak za samo 16 časova

22.01.2015
Tekst članka

Ova biljka ako se koristi sama bez dodataka smanjuje za 28% kancer dojke,ako se koristi u kombinaciji sa gvožđem ona smanjuje kancer za 98%.

Ovaj eksperiment je izvršen na vještački uzgajanim ćelijama kancera dojke na Vašingtonskom Univerzitetu u laboratorijskim uslovima.Treba da se naglasi da su ćelije bile humanoidne.

Lijek za rak postoji, ne samo jedan nego postoji cijeli niz biljnih lijekova koji uspješno liječe rak.
Ali, ova biljka, slatki pelin, zapravo je nevjerovatno otkriće u borbi protiv ove smrtonosne bolesti. Iako je istraživanje tu, pred nama, čisto sumnjamo da će farmaceutska industrija ikada prihvatiti da jedna biljka može ono što hiljade njihovih sintetičkih lijekova nikada neće moći.

Prema nedavnim istraživanjima objavljenim u mnogim naučnim časopisima, artemisinin – derivat biljke Sweet wormwood (Artemisia Annua L., narodski zvane slatki pelin), koji je korišćen u drevnoj kineskoj medicini – može ubiti 98 posto stanica raka grudi za manje od 16 sati,prilkom testiranja na manjem uzorku ćelija.Takođe je potvrđeno u naučnim istraživanjima da ovaj preparat uništava i mnogo agresivnija kancerogena oboljenja,čak i neka na koje ne utiče hemoterapija.

Kod težih slučajeva je potrebno između 4 i 7 mjeseci za stabilizaciju kod pacijenata uz striktnu dijetu i neke druge preparate pored slatkog pelina kao nosioca tretmana.

Ako se biljka koristi sama, uzrokuje 28-postotno smanjenje ćelija raka grudi, ali u kombinaciji sa gvožđem, slatki pelin uspio je “izbrisati” rak gotovo u potpunosti.

Na normalne ćelije kancer grudi on uopšte nije uticao dok je uništavao kancerogene ćelije.Hemoterapija ne može da uništava ovako selektivno ćelije kancera, ona negativno utiče na kompletan organizam.

Artemisinin je u prošlosti bio korišten kao snažno antimalarijsko sredstvo, ali sada je dokazano da je efikasan i protiv raka. Kad je u istraživanju subjektima dodato gvožđe u terapiju efekat artemisnina je nekoliko puta pojačan, ćelije raka su akumulisale gvožđe koje im je potrebno za opstanak i po nekoliko puta više u odnosu na normalne ćelije.

Gvožđe se skuplja u kancerogenim ćelijama sa posebnim receptorima koje im pomažu u umnožavanju ćelija.
U kancerogenim ćelijama broj ovih receptora je mnogo veći u odnosu na normalne,samim tim je i povećana koncentracija gvožđa.

Dosad je bilo puno eksperimenata koji dokazuju da artemisinin ili ekstrakt slatkog pelina može efikasno ukloniti bolest u prisutnosti gvožđa. Taj ekstrakt je u Kini korišten hiljadama godina protiv malarije.

Parazit malarije koji je pun gvožđa ne može da preživi ubitačno djelovanje artemisnin.ovaj preparat derivat slatkog pelina je priznat kao jedini lijek protiv malarije od strane svjetske zdravstvene organizacije.

U dosadašnji istraživanjima nisu primjećene nikakve nus pojave kod korisnika slatkog pelina i prilikom konzumacije izuzetno visokih koncentracija ovog ekstrakta.

Francuski proizvođač Sanofi je počeo sa proizvodnjom ovog preparata i biće u mogućnosti da izveze oko 50 tona godišnje za potrebe bolesnika širom svijeta.

Članak indeksiran 11.05.2022. Zadnji put osvježen 11.05.2022.

Ocijenjeno u analizi