Raskrinkavanje.ba

Facebook profili i stranice → Sta se desava sa nasim bebama kada posle rodjenja dobiju Vitamin K?

21.04.2013
Tekst članka

Sta se desava sa nasim bebama kada posle rodjenja dobiju Vitamin K?

1960 godine je uvedena praksa davanja vitamina K deci pod izgovorom da bebe nemaju prirodno ovog vitamina dovoljno i da je potrebno davati vestacki vitamin da se sprece moguca krvarenja kod beba. Nivoi vitamina K su proglaseni niski u poredjenju sa nivoom kod odraslih ali nije uzeta u obzir kilaza bebe kao i nutritivne potrebe beba, kao kada se recimo odredjuje doza nekog leka bebi. Nisu se (ili nisu zeleli) zapitali da li je mozda taj nivo vitamina K normalan za bebe? Necemo dati istu dozu leka bebi od 4 kg i odraslom coveku od 70kg ali zato se vitamin K daje bebama u 300 puta vecim dozama od potrebnih.

O cemu se ovde u ustvari radi?

Vitamin K povecava koagulabilnost krvi i dovodi do blazih ili tezih mozdanih infarkta, (zacepljenja krvnih sudova u mozgu) i posledica kao sto su blaga ili teza retardacija, autizam, cerebralna paraliza, epilepsija i mnogi drugi poremecaji koje ne povezujemo sa necim sto se tako bezazleno zove: vitamin K.

Dok beba u stomaku dobija kiseonik putem krvi, ima veci broj eritrocita (crvenih krvnih zrnaca) zbog manje koncentracije kiseonika u krvi nego u atmosferskom vazduhu. Kada beba pocne da dise svojim plucima, razori se visak eritrocita a rezultat je povecana koncentracija bilirubina. Bilirubin se normalno metabolise zdravom jetrom kada nema nikakve zutice, medjutim zbog velikih kolicina sinteticke supstance (vitamin K) uz mesavinu opasnih toksicnih materija kao sto su: aluminijum, benzyl alkohol, hidrohloricna kiselina, masne govedje kiseline i dr., dolazi do preopterecenosti jetre, do zapusenja i vracanja bilirubina nazad u krv sto izaziva zuticu koju u oficijalnoj medicini zovu "fizioloska zutica". Ukoliko je kolicina bilirubina veca, moze doci do ostecenja mozga pa nam je poznata bliska veza izmedju ostecenja mozga bilirubinom i cerebralne paralize.

Znaci, vitamin K povecava koagulabilnost i dovodi do mozdanih udara kod beba kao sto rade i vakcine sto je opisao Dr. Andrew Moulden i drugi lekari iz tima koji su istrazivali negativno delovanje vakcina. Oni tvrde da vakcine izazivaju male mozdane udare kod dece koja ih primaju. Naime, zbog toksina iz vakcina i velike koncentracije belih krvnih zrnaca u sicusnim krvnim sudovima u mozgu, dolazi do njihovog zapusenja a crvena krvna zrnca se nadogradjuju i stvaraju tromb na tom mestu sto dovodi do neishranjenosti tog dela mozga, autizma, cerebralne paralize ili manjih mozdanih udara sto se jasno vidi po nesimetricnosti usana i ociju koje detaljno opisuje Dr Moulden na svojim predavanjima.

http://www.youtube.com/watch?v=58KLLm1q0_Y

Da se vratimo vitaminu K.

Na upozorenju koje ide uz vitamin K pise da su istrazivanja pokazala da davanje vitamina K u misic ili u venu, moze imati teske posledice kao sto su anafilakticki sok, zastoj rada srca i pluca i smrt i da je sigurnije davati potkozno. Medjutim mi danas znamo da se vitamin K daje u misic.

Ono sto je veoma zabrinjavajuce je sto sve cesce dolazimo do podataka da vitamin K izaziva rak, posebno leukemiju kod dece!

Istrazivanja 1970-e godine su pokazala da se kod dece koja su dobila vitamin K u prvoj nedelji zivota pojava raka do desete godine zivota, povecala 3 puta.

1998-e godine su uradjene novije studije, objavljene u Britanskom Medicinskom Zurnalu, koje potvrdjuju da se rak a posebno leukemija kod dece izmedju prve i seste godine zivota, javlja dva puta cesce kod dece koja su dobila vitamin K na rodjenju.

I na kraju, da li nam je potreban vestacki vitamin K? Ne. Prirodan vitamin K se nalazi u zelenom lisnatom povrcu i potrebno je da majke u trudnoci i u toku dojenja uzimaju dovoljno zelenog lisnatog povrca da bi svojim bebama obezbedile dovoljno ovog vitamina kroz placentu i majcino mleko.

Takodje, prilikom porodjaja se pupcana vrpca sece odmah po rodjenu, dok jos pulsira i dok se krv jos uvek krece od majke ka detetu. Tako beba ostaje bez 1/3 krvi. Pupcana vrpca se pravilno sece najranije po prestanku pulsiranja a najkasnije kada se pupcana vrpca potpuno osusi.

Trebamo kao roditelji preuzeti odgovornost, pobrinuti se za zdrav zivot nase dece i spreciti ovakve sulude aktivnosti koje nasoj deci mogu potpuno upropastiti zdravlje i buducnost.

Dr Sladjana Velkov

Članak indeksiran 31.03.2023. Zadnji put osvježen 31.03.2023.

Ocijenjeno u analizi