Теории на заговор според Дензел Вашингтон: Трамп спречи војна со Русија

Izvor/medij: Think24
Ocjena: Spin Prenošenje lažnih vijesti
Raskrinkano u: Denzel Washington nije rekao da je Donald Trump "spasio SAD od policijske države i rata sa Rusijom"

Според актерот, победата на Доналд Трамп на минатогодишните претседателски избори ја спасила Америка од воспоставување полициска диктатура од страна на демократите, со која би се заобиколувала волјата на народот засекогаш.

Тој наведува дека ако демократите победеа, Америка никогаш немаше да дознае за нивната шпионажа врз политичките противници.

– Познато е дека е издаден налог за шпионирање на Трамп и неговиот тим, а истиот е основан на медиумски извештаи. Медиумите ги добија тие податоци од страна на агенциите платени од демократите и Хилари Клинтон – изјавил Дензел Вашингтон на конференцијата на новинари во Њујорк.

Тој додава дека тоа што Клинтон ги изгуби изгуби изборите спречило почеток на војна со Русија.

Članak indeksiran 16. 02. 2018 Zadnji put osvježen prije 1 godinu
Raskrikavanje.rs Istinomjer.ba Analiziraj.ba NewsMavens.com Raskrinkavanje.me