Raskrinkavanje.ba

Refik Hrvić → [VIDEO] Prof. dr. sc. Byram Bridle, virusni imunolog: Učinili smo veliku grešku, protein šiljka iz COVID cjepiva putuje s mjesta ubrizgavanja

10.06.2021
Tekst članka

Naučnik dr. Byram Bridle, kojem je kanadska vlada prošle godine dodijelila bespovratna sredstva u iznosu od 230 hiljada američkih dolara za istraživanje na razvoju COVID cjepiva, rekao je da su on i skupina međunarodnih naučnika podnijeli zahtjev za pristup informacijama japanskoj regulatornoj agenciji kako bi dobili pristup Pfizerovoj “studiji biološke raspodjele“. Proučavajući istu, skupina naučnika na čelu s dr. Bridleom, došla je do zaključka da se pogrešno pretpostavilo da protein šiljka (“spike” protein) iz cjepiva ostaje samo u mišiću, on putuje s mjesta ubrizgavanja po tijelu gdje može izazvati teška oštećenja organa.

Pogriješili smo. Do sada to nismo shvatili. Mislili smo da je protein šiljka odličan ciljni antigen, do sada nismo znali da je sam protein šiljka otrov i patogeni protein. Dakle, cijepljenjem ljudima nehotice injektiramo otrov.

  • Prof. dr. sc. Byramom Bridleom, izvanredni profesor za virusnu imunologiju na Sveučilištu Guelph

U audio snimku s hrvatskim titlovima kanadska novinarka Alex Pierson razgovara s dr. Byramom Bridleom, izvanrednim profesorom za virusnu imunologiju na Sveučilištu Guelph, o novim recenziranim studijama koje sugeriraju da mogu postojati zastrašujući razlozi za nuspojave poput upale srca, VITT-a (Trombotska trombocitopenija izazvana cjepivom) i druge ozbiljne probleme kod onih koji su cijepljeni.

 

Izvor: https://omny.fm/shows/on-point-with-alex-pierson/dr-byram-bridle-on-point-with-alex-pierson

Pročitaje tekst u nastavku koji se nadovezuje na prethodni audio snimak.

Napravili smo veliku pogrešku:

“Protein šiljka iz COVID cjepiva putuje s mjesta ubrizgavanja, te može uzrokovati oštećenja organa.”

Istraživanje do kojeg je došla skupina znanstvenika pokazuje kako protein šiljka (engl. spike protein) iz COVID cjepiva može putovati s mjesta primjene injekcije i akumulirati se u organima i tkivima, uključujući slezenu, koštanu srž, jetru, nadbubrežne žlijezde i u “prilično visokim koncentracijama” u jajnicima.

Istraživači COVID cjepiva ranije su pretpostavljali da će se mRNA COVID cjepiva ponašati kao tradicionalna cjepiva. Protein šiljka iz cjepiva – odgovoran za infekciju i njegove najteže simptome – ostao bi uglavnom na mjestu injekcije u mišiću ramena ili lokalnim limfnim čvorovima.

Međutim, novo istraživanje koje je došlo do skupine znanstvenika proturječi toj teoriji, rekao je prošlog tjedna kanadski istraživač cjepiva protiv raka.

Pogriješili smo. Do sada to nismo shvatili ”, rekao je Byram Bridle, virusni imunolog i izvanredni profesor na Sveučilištu Guelph u Ontariju. „Mislili smo da je protein šiljka odličan ciljni antigen, do sada nismo znali da je sam protein šiljka otrov i patogeni protein. Dakle, cijepljenjem ljudima nehotice injektiramo otrov.”

Prethodno smo već pisali o studiji sa Salk instituta koja je dokazala štetni utjecaj protein šiljka na krvožilne stanice (ovdje).

Bridle, kojemu je kanadska vlada prošle godine dodijelila bespovratna sredstva u iznosu od 230 tisuća američkih dolara za istraživanje na razvoju COVID cjepiva, rekao je da su on i skupina međunarodnih znanstvenika podnijeli zahtjev za pristup informacijama japanskoj regulatornoj agenciji kako bi dobili pristup Pfizerovoj “studiji biološke raspodjele“.

Studije biološke raspodjele ili biorazdiobe koriste se kako bi se utvrdilo gdje injektirani spoj putuje u tijelu i u kojim se tkivima ili organima akumulira.

To je prvi put da su znanstvenici upoznati s tim kamo idu cjepiva s glasničkom RNA [mRNA] nakon cijepljenja“, rekao je Bridle u intervjuu (s hrvatskim titlovima) s Alexom Piersonom, gdje je prvi put objavio podatke. “Je li sigurna pretpostavka da ostaju u mišiću ramena? Kratki odgovor je: apsolutno ne. To je vrlo uznemirujuće.”

SARS-CoV-2 na svojoj površini ima protein šiljka. Taj protein šiljka je ono što mu omogućuje da zarazi naša tijela, objasnio je Bridle. “Zbog toga koristimo protein šiljka u svojim cjepivima“, rekao je Bridle. „Cjepiva koja koristimo tjeraju stanice u našim tijelima da proizvedu taj protein. Ako uspijemo uspostaviti imunološki odgovor na taj protein, u teoriji bismo trebali spriječiti da ovaj virus zarazi tijelo. To je teorija koja stoji iza cjepiva.

Međutim, tijekom proučavanja ozbiljnog COVIDA-19, […] srčani problemi, puno problema s kardiovaskularnim sustavom, krvarenjem i zgrušavanjem, svi su povezani s COVIDOM-19,” dodao je. “Radeći to istraživanje, ono što je otkrila znanstvena skupina, sam protein šiljka je gotovo u potpunosti odgovoran za štetu na kardiovaskularnom sustavu ako uđe u cirkulaciju.

Kada se pročišćeni protein šiljka ubrizga u krv pokusnih životinja, oštećuje kardiovaskularni sustav i može prijeći krvno-moždanu barijeru te prouzročiti oštećenje mozga, objasnio je Bridle.

Studija biološke raspodjele koju je Bridle proučio pokazuje da COVID-ov protein šiljka ulazi u krv gdje cirkulira nekoliko dana nakon cijepljenja, a zatim se akumulira u organima i tkivima, uključujući slezenu, koštanu srž, jetru, nadbubrežne žlijezde i u “prilično visokim koncentracijama” u jajnicima.

Već odavno znamo da je protein šiljka patogeni protein“, rekao je Bridle. “To je otrov. Može prouzročiti štetu našem tijelu ako uđe u cirkulaciju. 

Veliki broj studija pokazao je da su najteži učinci virusa SARS-CoV-2, koji uzrokuje COVID-19, poput zgrušavanja krvi i krvarenja, posljedica utjecaja proteina šiljka samog virusa.

Nedavno istraživanje o kliničkim i zaraznim bolestima koje su vodili istraživači iz bolnice Brigham and Women Hospital i Harvard Medical School mjerili su uzdužne uzorke plazme prikupljene od 13 primatelja cjepiva Moderna od prvog do 29. dana nakon prve doze i od prvog do 28. dana nakon druge doze.

Čak 11 njih jimalo je uočljive razine proteina SARS-CoV-2 u krvnoj plazmi već jedan dan nakon prve doze cjepiva, uključujući tri osobe koje su imale prepoznatljive razine proteina šiljka. Otkriven je i protein “subunit”, dio proteina šiljka, nazvan S1.

Protein šiljka otkriven je u prosjeku 15 dana nakon prve injekcije, a jedan je pacijent imao protein šiljka koji se mogao otkriti 29. dana – jedan dan nakon druge doze cjepiva – koji je nestao dva dana kasnije.

Rezultati su pokazali da se proizvodnja antigena S1 nakon početnog cijepljenja može otkriti prvog dana, a prisutna je izvan mjesta primjene injekcije povezanog s regionalnim limfnim čvorovima.

Pod pretpostavkom prosjeka volumena krvi odraslih od približno 5 litara, to odgovara vršnim razinama od približno 0,3 mikrograma cirkulirajućeg slobodnog antigena za cjepivo dizajnirano samo da eksprimira membranu usidrenog antigena.

U studiji objavljenoj u časopisu Nature Neuroscience, laboratorijske životinje kojima se u krv ubrizgao pročišćeni protein šiljka razvile su kardiovaskularne probleme. Protein šiljka također je prešao krvno-moždanu barijeru i prouzročio oštećenje mozga.

Bila je teška pogreška vjerovati da protein šiljka neće ući u cirkulaciju krvi, smatra Bridle. “Sada imamo jasne dokaze da cjepiva koja čine da stanice u našim deltoidnim mišićima proizvode ovaj protein – utječu na to sadržaj cjepiva i ovako proizveden protein ulaze i u cirkulaciju krvi“, rekao je.

Bridle je rekao da je znanstvena skupina otkrila da je protein šiljka sam po sebi gotovo u potpunosti odgovoran za štetu na kardiovaskularnom sustavu ako uđe u cirkulaciju.

Jednom u cirkulaciji, protein šiljka može se vezati za specifične ACE2 receptore koji se nalaze na trombocitima i stanicama u krvnim žilama, rekao je Bridle. “Kad se to dogodi, može učiniti jednu od dvije stvari. Može uzrokovati nakupljanje trombocita, a to može dovesti do zgrušavanja – upravo zbog toga imamo poremećaje zgrušavanja koji su povezani s tim cjepivima. To također može dovesti do krvarenja ”, dodao je.

Zgrušavanje i krvarenje povezani su s trombotičkom trombocitopenijom izazvanom cjepivom (VITT). Bridle je također rekao da će protein šiljka u cirkulaciji objasniti nedavno prijavljene srčane probleme kod cijepljenih tinejdžera.

Stephanie Seneff, viša znanstvena znanstvenica s Massachusetts Institute of Technology, (MIT) rekla je da je sada jasno da se sadržaj cjepiva dostavlja u slezenu i žlijezde, uključujući jajnike i nadbubrežne žlijezde, te se izbacuje u medij, a zatim na kraju dolazi u krvotok uzrokujući sistemsku štetu.

ACE2 receptori su česti u srcu i mozgu“, dodala je. “A to je razlog zašto protein šiljka uzrokuje kardiovaskularne i kognitivne probleme.”

Dr. J. Patrick Whelan, dječji reumatolog, u prosincu prošle godine upozorio je američku Upravu za hranu i lijekove (FDA) da mRNA cjepiva mogu prouzročiti mikrovaskularne ozljede mozga, srca, jetre i bubrega na načine koji nisu procijenjeni u sigurnosnim ispitivanjima.

javnom podnesku Whelan je pokušao upozoriti FDA na potencijal cjepiva, dizajniranih za stvaranje imuniteta na bjelančevinasti protein SARS-CoV-2, da umjesto toga nanese ozljede.

Whelan je bio zabrinut da tehnologija mRNA cjepiva koju koriste Pfizer i Moderna ima “potencijal da nanese mikrovaskularne ozljede (upale i male krvne ugruške zvane mikrotrombi) mozga, srca, jetre i bubrega na načine koji nisu procijenjeni u sigurnosnim ispitivanja”.

Članak indeksiran 22.09.2021. Zadnji put osvježen 22.09.2021.

Ocijenjeno u analizi