Predsjednik SAD-a Džo Bajden lično je uručio ordenje vojnicima za izuzetan vojni doprinos. Ovo je tek treći put u istoriji SAD-a da predsjednik lično odlikuje vojnike što dovoljno govori o važnosti ovog događaja.
Bajden se potom obratio prisutnim novinarima kojih je bilo nekoliko stotina ispred Bijele kuće:
– Naša tri junaka Ethan, Austin i Noah još jednom su dokazali da je vojska SAD-a najjača na svijetu. Pet dana su proveli u krošnji drveta krijući se od medvjeda, ali i primitivnih domorodaca koji su danonoćno patrolirali i čekali najmanju grešku. Hvala vam junaci.
(Ovo je tekst satiričnog sadržaja. Napisan je bez namjere da nekoga uvrijedi ili omalovaži. Njegova svrha je ukazivanje na negativne trendove u društvu i iskren i neobavezujući pokušaj uticaja na njihovo ispravljanje)
Izvor: Bijeljina Njuz
Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Satira
Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Nastavak “satirične” priče o napadu medvjeda na NATO vojnike također pretvoren u lažnu vijest
- # Lažna vijest
- # Prenošenje lažnih vijesti
- # Satira
Ocijenjena objava
| Izvor | Leutar |
| Naslov | Satira u objavi: Bajden odlikovao vojnike koji su preživjeli napad medvjeda na Manjači! |
| Datum | 30. 5. 2021. |
| Link | https://leutar.net/2021/05/30/bajden-odlikovao-vojnike-koji-su-prezivjeli-napad-medvjeda-na-manjaci/ |
| Arhiva | https://archive.ph/4UgQ5 |