Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba

Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Teorija zavjere, Manipulisanje činjenicama, Prenošenje lažnih vijesti i Ispravljeno

Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ocijenjena objava
Izvor Novosti
Naslov

Ispravljeno u objavi: BIVŠI UKRAJINSKI PREMIJER OTVORIO KARTE: NATO planirao da napadne Rusiju

Datum 4. 3. 2022.
Link https://www.novosti.rs/planeta/svet/1092470/najnovije-vesti-napad-rusija-nikolaj-azarov-rat-ukrajini
Arhiva https://perma.cc/2JZE-TU68
Sadržaj objave

NATO je planirao da pokrene treći svetski rat uz korišćenje nuklearnog oružja protiv Rusije, a ključnu ulogu u tome imala je aktuelna vladajuća vrhuška u Ukrajini koju kontrolišu Amerika i nacionalisti, izjavio je bivši ukrajinski premijer Nikolaj Azarov.

On je takođe naveo da su se ukrajinske trupe predvođene nacionalnim bataljonima spremale da pokrenu vojnu operaciju u Donbasu 25. februara.

Podsetimo, Rusija je 24. februara pokrenula specijalnu operaciju čiji je cilj demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine, kao i „zaštita ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane kijevskog režima“. Prema saopštenju Ministarstva odbrane Ruske Federacije, Oružane snage napadaju samo vojnu infrastrukturu i ukrajinske trupe, nema pretnje po civilno stanovništvo.

Nakon toga, zapadne zemlje su počele da uvode sankcije Rusiji, praktično svim sektorima ruske privrede, a brojne zemlje obustavile su i avio-saobraćaj sa Rusijom. Prema rečima portparola ruskog predsednika Vladimira Putina Dmitrija Peskova, sankcije Zapada su veoma ozbiljne, ali se Rusija za njih blagovremeno pripremila.

Testirajte naš Chatbot