Ono što se u javnosti već znalo u vezi sa ostankom Novalića na funkciji i u novom sazivu Federalne vlade, Izetbegović je potvrdio u gostovanju u emisiji Kopča, na programu TV1.
- Novalić je veliki radnik i čovjek sa velikom energijom, koji je uložio strašan trud. Ne znam kako bismo bez njega prošli sve što smo prošli na nivou Federacije. Bio je nov u politici, došao je iz svijeta biznisa, i možda je to bilo dobro jer je hrabro ulazio u neke situacije koje bi političar možda ziheraški izbjegao. Mislim da bi drugo poluvrijeme s njim bilo bolje od prvog, sada kada je vidio neke realnosti. Nadam se da nije izgubio hrabrost i entuzijazam i da bi sa tim iskustvom mogao dati još više u ovom mandatu - rekao je Izetbegović.
(Hayat/Foto: Arhiv)
Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Klikbejt i Manipulisanje činjenicama
Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Izostavljanje dijela izjave i pogrešan zaključak
- # Manipulisanje činjenicama
- # Klikbejt
- # Demantirano
- # Razabiranje
Ocijenjena objava
| Izvor | Hayat |
| Naslov | Manipulisanje činjenicama u objavi: IZETBEGOVIĆ POTVRDIO OČEKIVANO: NOVALIĆ OSTAJE PREMIJER FBIH |
| Datum | 21. 2. 2019. |
| Link | https://www.hayat.ba/vijest.php?id=155641 |