Inicijativa za imenovanje jedne od ulica u crnogorskom gradu Beranama po osuđenom ratnom zločincu Ratku Mladiću nije ništa drugo nego uvreda za sve Mladićeve, odnosno za sve žrtve genocida, ocijenio je u izjavi za Fenu član Predsjedništva BiH Željko Komšić.
Po njegovim riječima, to je i šamar za sve poštene građane Crne Gore.
- Oni koji su to predložili nisu ništa bolji od zločinaca. Očito je da se nova vlast u Crnoj Gori naprosto takmiči sa vlastima u manjem bh. entitetu u veličanju i slavljenju genocida i veličanju ratnih zločinaca. Iskreno se nadam da vladavina takvih u Crnoj Gori neće potrajati, jer ono što rade ne vodi ničemu dobrom, - kazao je Komšić za Fenu.
Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Klikbejt
Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ratko Mladić nije “dobio ulicu u Beranama”, niti ima indicija da će je dobiti
- # Dezinformacija
- # Greška
- # Klikbejt
- # Ispravljeno
Ocijenjena objava
| Izvor | Bošnjaci (.net) |
| Naslov | Klikbejt u objavi: KOMŠIĆ: IMENOVANJE ULICE PO ZLOČINCU MLADIĆU UVREDA ZA SVE ŽRTVE GENOCIDA |
| Datum | 5. 2. 2021. |
| Link | https://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=72084 |
| Arhiva | https://archive.ph/1DyY8 |