Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba

Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Prenošenje lažnih vijesti

Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ocijenjena objava
Izvor Sandžak danas
Naslov

Prenošenje lažnih vijesti u objavi: LAPSUS CRNOGORSKE VODITELJKE: MUSLIMANI SLAVE KURBAN BAJRAM, NAJVEĆI SRPSKI PRAZNIK (VIDEO)

Datum 1. 8. 2020.
Link https://www.sandzakdanas.rs/sok-crnogorske-voditeljke-muslimani-slave-kurban-bajram-najveci-srpski-praznik-video/
Arhiva https://archive.vn/XWFK6
Sadržaj objave

Ubrzano čitanje vijesti o prazniku Kurban-bajram zbunilo je gledaoce koji pokušavaju da odgonetnu da li je voditeljka informativne emisije “Vijesti u pola 7” napravila lapsus nazivajući ovaj praznik srpskim ili je samo žurila da privede svoju emisiju kraju.

“Muslimani širom svijeta proslavljaju prvi dan Kurban-bajrama. Najveći srpski praznik slavi se četiri dana. Na današnji dan prinosi se žrtva kurban, najčešće ovca ili goveče”, izgovorila je voditeljka i zbunila gledaoce.

 

Testirajte naš Chatbot