Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba

Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Manipulisanje činjenicama

Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ocijenjena objava
Izvor Srna
Naslov

Manipulisanje činjenicama u objavi: ODBACITI NAMETANjE ŠMITA I NjEGOVE OSVETNIČKE ODLUKE

Datum 13. 4. 2022.
Link http://89.111.245.19/novosti1/993785/odbaciti-nametanje-smita-i-njegove-osvetnicke-odluke.htm
Arhiva https://archive.vn/GmXlx
Sadržaj objave

Iz ovog udruženja poručuju da je Šmit njemački građanin koji boravi u BiH i lažno se predstavlja te pokušava neovlašteno preoteti vlast legalno izabranim organima, što je neprihvatljivo i nikakve njegove odluke ne treba ozbiljno shvatati i poštovati.

"Zapad preko svojih nelegalnih predstavnika nezakonito nastoji zaplašiti organe vlasti u Srpskoj i uvođenjem sankcija izvršiti pritisak na njene lidere da omoguće da oni sprovode planove političkog Sarajeva i da razvlaste Republiku Srpsku", navodi se u saopštenju.

Iz "Istočne alternative" ocjenjuju da zapadne sile svojim jednostranim djelovanjem krše Dejtonski sporazum i nameću zakone koji vode unitarizaciji BiH i dominaciji bošnjačkog naroda nad srpskim i hrvatskim, što dovodi do nezadovoljstva sličnog onom iz 1992. godine kada je izbio oružani sukob u BiH.

Iz ovog udruženja upozoravaju sve aktere političkog života u BiH da se očuva mir, te da se poštuju Dejtonski sporazum i ostali zakoni proistekli iz tog sporazuma koji nisu nametnuti samovoljom pristrasnih visokih predstavnika.

Njemački diplomata Kristijan Šmit rekao je juče da je "obustavio Zakon o nepokretnoj imovini Republike Srpske koja se koristi za funkcionisanje javne vlasti".

Narodna skupština Republike Srpske usvojila je 10. februara Zakon o nepokretnoj imovini koja se koristi za funkcionisanje javne vlasti. Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović objavila je 7. aprila ukaz o proglašavanju ovog zakona koji bi sutra trebao da stupi na snagu

Testirajte naš Chatbot