Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba

Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Prenošenje lažnih vijesti

Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ocijenjena objava
Izvor Večernji list (ba)
Naslov

Prenošenje lažnih vijesti u objavi: Preminula djevojčica od 10 godina, jak meningitis zahvatio područje oka i glave

Datum 17. 1. 2023.
Link https://www.vecernji.ba/vijesti/preminula-djevojcica-od-10-godina-jak-meningitis-zahvatio-podrucje-oka-i-glave-1649929
Arhiva https://archive.ph/hlXxL
Sadržaj objave

Naime, djevojčica se žalila najprije na bol zuba i glave, nije imala temperaturu iznad 38 stupnjeva, a medicinsko osoblje ustanove uključilo joj je neophodnu terapiju i pružili adekvatnu njegu. Rađena joj je analiza krvi, koja je bila uredna, a za to vrijeme djevojčica se igrala.

U službenom otpusnom pismu bolnice, saznajemo, upravo se navodi kako je ustanovljeno da je djevojčica liječena od strane nadležnog osoblja ustanove.

Međutim, stanje se zakompliciralo u noći sa subote na nedjelju, kada se, uz pratnju medicinske sestre i odgojitelja, javila u Hitnu službu KB Zenica odakle je upućena za bolnicu.

Nakon pregleda u bolnici, hospitalizirana je na odjel Otorinolaringologije, a zbog pogoršanja stanja premještena je u Kliniku za dječije bolesti KCU Sarajevo. Unatoč nadljudskim naporima ljekara, djevojčica je preminula, javlja Avaz.

Liječničkim pretragama utvrđeno je kako se radi o meningitisu, koji je zahvatio područje oka i glave zbog čega nesretnoj djevojčici nije bilo spasa.

Testirajte naš Chatbot