Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba
Raskrinkavanje.ba Raskrinkavanje.ba

Ova objava je u analizi Raskrinkavanja ocijenjena kao Prenošenje lažnih vijesti

Analiza u kojoj je objava ocijenjena
Ocijenjena objava
Izvor Hercegovački portal
Naslov

Prenošenje lažnih vijesti u objavi: Uhićen muškarac koji je snimao smrt Milenka Pudara kod Mostara

Datum 22. 5. 2019.
Link https://hercegovackiportal.com/2019/05/22/uhicen-muskarac-koji-je-snimao-smrt-milenka-pudara-kod-mostara/
Sadržaj objave

Podsjećamo, nesreća se dogodila u ponedjeljak, a M.S. je snimao i komentirao vožnju Pudara nekoliko trenutaka prije sudara. Snimak je postavljen na društvene mreže, gdje je izazvao gnjev drugih korisnika..

 

M.S. je tijkom snimanja govorio kako je vozač vjerovatno pijan i smijao se njegovoj vožnji. Na snimku se čuje kako govori: “Eno ga ode pod autobus”, a potom se vidi da nakon sudara prilazi smrskanom autu i govori: “Ovaj više nije živ”.

Brojni korisnici društvenih mreža koji su gledali snimak kritizirali su ponašanje M.S.

“Momak koji je Milenkovu vožnju ispratio snimanjem i komentiranjem, nije uradio ništa kako bi ablendovanjem ili zvučnim upozorenjem skrenuo pažnju vozaču. Ova nesreća je pokazala potpunu degradaciju našeg društva, dotakli smo dno. Gdje je nestala ljubav čovjeka prema čovjeku, gdje je nestalo čojstvo”, napisao je poznanik poginulog Dean Savičić.

Testirajte naš Chatbot