Kombinacija “deepfake” snimka i lažnog intervjua sa poznatim glumcem, voditeljem i stomatologom Almirom Čehajićem Batkom koristi se na Facebooku za prodaju proizvoda Hypertea, za koji se tvrdi da “čisti” krvne sudove.
Snimak intervjua s Branimirom Nestorovićem iskorišten je za “deep fake” u kojem ovaj doktor navodno preporučuje čaj za “čišćenje krvnih sudova” Hypertea.
Izmišljeni intervju s doktorom Emirom Solakovićem objavljen je na stranici koja oponaša izgled kredibilnog medija i na kojoj se promoviše i prodaje Hypertea kao preparat za liječenje visokog krvnog pritiska.
U nizu objava na Facebooku netačno se tvrdi da je bh. neurohirurg Kemal Dizdarević napadnut i izbačen iz televizijskog studija. Svrha ovih objava je promocija čaja Hypertea, o kojem je Dizdarević navodno htio govoriti u emisiji.
Fotografije rusko-američkog novinara iskorištene su za predstavljanje bosanskohercegovačkog “kardiologa” Ante Stanića koji “preporučuje” čaj Hypertea za čišćenje krvnih žila. U stvarnosti je intervju izmišljen, doktor ne postoji, a navedeni proizvod...
Facebookom se dijeli niz intervjua u kojima stvarni i izmišljeni kardiolozi navodno promovišu čaj protiv visokog krvnog pritiska Hypertea. Nijedan od ovih intervjua nije autentičan.